Жемчуг
История камня
Жемчуг — самый загадочный и необыкновенный драгоценный камень. Процесс его формирования уникален. Любое инородное вещество, попавшее в раковину — мельчайшая соринка или паразит — обречен. Используя механизмы формирования самой раковины, моллюск слой за слоем обволакивает непрошеного гостя перламутром, создавая настоящую драгоценность.
Відомості про перли можна знайти в джерелах віком у кілька тисяч років — в індійських Ведах і на перських глиняних табличках. У стародавній міфології його вважали сльозами русалок чи ангелів. Крім того, перли вважається найдавнішим дорогоцінним каменем, який почали використовувати у прикрасах, оскільки його можна було використовувати «як є», не застосовуючи ніякої додаткової обробки.
Фізико-хімічні властивості перлів
Перли — це органоминерал, що складається з агрегату карбонату кальцію і рогового речовини-конхиоліном. Іншими словами, вапнякове органічна сполука, що виникло в результаті захисної реакції організму молюска на чужорідне речовина. Перли бувають різними за кольором: білий, сріблястий, рожевий, білий, темно-золотий і навіть синій і чорний. Відтінків ж налічують більше ста. Палітра залежить не тільки від видів молюсків-перлових скойок, але ще і від місця їх народження, хімічного складу води і зрілості самих перлин. Зрілість вимірюється в мікронах товщини пластин арагоніту. Самими блискучими, а значить і якісними вважаються шари, що мають товщину від полмикрона. В основному це не річковий, а морські перли.
Перли різних кольорів
Перли — дуже тендітний і ніжний дорогоцінний камінь. Твердість його — всього 3-4 за шкалою Мооса, і він легко дряпається будь-яким гострим предметом. Щільність коливається від 2,6 до 2,78 г/см3.
Варто також відзначити, що перли має свої різновиди, і їх назви в основному походять від зовнішнього вигляду: перлина бароко (ніжних пастельних відтінків і неправильної форми), блістер (прирослий до стулки перлової), перли суфле (яскравий і повітряний завдяки пустотілості), кеші (японський перли «зернятко»), kasumi (отримується лише з однойменного озера в Японії) і рідкісний блідо-рожевий конк.
Лікувальні і магічні властивості перлів
Натуральный морской жемчуг — кладезь ценных микроэлементов, и именно это его свойство чаще всего использовалось в лечебных целях. Иногда на камне выдерживали воду, иногда растирали до состояния мельчайшего порошка, но в итоге его принимали внутрь, чтобы организм насытился всеми полезными веществами. Сегодня даже в массовой косметике используется этот органоминерал для укрепления волос, ногтей и даже омоложения кожи. С древних времен жемчуг ассоциировали с красотой, невинностью и искренними чувствами. Так, в Древнем Риме это был камень богини любви и красоты Венеры (даже на картине Сандро Боттичелли «Рождение Венеры» богиня стоит в створке огромной раковины). Кроме того, многие считают жемчуг способным приносить своему владельцу большую удачу, в том числе финансовую. Необыкновенный драгоценный камень принесет гармонию и покой в сердце, убережет от чужих дурных мыслей.
Кому подходит жемчуг
Жемчуг — камень сильных и упорных людей, а потому реальную пользу может принести предпринимателям, спортсменам, политикам. Он поддержит их, направит и не даст попасть в сети коварного тщеславия.
Переглянути весь каталог Амазоніту перейшовши по цьому посиланню - bit.ly/3320A7G